before

Code of Care Task Force - Aalborg

Visionen

“Vi udvikler fællesskabet og skaber løsninger, så alle får et bedre liv”

Missionen

I Code of Care Task Force Aalborg er der – i samarbejdet mellem de lokale virksomheder, Business Aalborg, Jobcenter Aalborg og Code of Care -udviklet en let og enkel måde at ansætte mennesker med udfordringer i livet i et småjob. Projektet hedder “Småjob med mening”. Udgangspunktet er, at virksomhederne spotter de jobs, der kan udføres på 5-10 timer om ugen, og så sikrer projektet, at der skabes et match med et menneske, der har behov for en vej ind på arbejdsmarkedet under særlige vilkår.


Medlemmer

Navn Virksomhed Telefon Email
Klaus Ringgaard Alabu Bolig 2086 5865 kr@alabubolig.dk
Søren Hansen Bentax 20902626 sh@bentax.dk
Tonny Thorup BusinessAalborg 2520 1565 tst@aalborg.dk
Frida Tarp BusinessAalborg 2520 0131 frit@aalborg.dk
Karen Tryk Espensen BusinessAalborg 2520 1532 kte@aalborg.dk
Mette Danmark Clienti 3021 4460 md@clienti.dk
Peter Balling CO2 Light 2510 0100 pba@co2light.com
Tommy Wølk Code of Care 2086 5030 tommy@codeofcare.dk
Diana Sørensen Falck 2449 2024 disr@falck.dk
Bjørn Salling Fokus Folkeoplysning/Kaffe Fair 41112044 salling@fokus-folkeoplysning.dk
Jeanette Horty Stenrøjl Gabriel 4213 4513 jes@gabriel.dk
Michael Sørensen Green Click Media 2773 7372 michael@greenclickmedia.dk
Morten Sort Mouritsen Hustømrerne 6120 0317 mmo@hustomrerne.dk
Jens Højer Højer Møbler 2183 1920 jh@hojermobler.dk
Jesper Dahlgaard Jobcenter Aalborg 2520 2530 jesd-jobcenter@aalborg.dk
Lene Beyer Jobcenter Aalborg 2520 3796 bey-jobcenter@aalborg.dk
Søren Thomsen Merkur Andelskasse 6265 6705 st@merkur.dk
Erik Poulstrup Nordjyllands Landbrugsskole 2144 6438 erp@njylls.dk
Steen Royberg Nybolig Erhverv 2013 4000 sro@nybolig.dk
Thomas Kock Ping IT 2060 2850 thomas@pingit.dk
Morten Christensen Regionsvaskeriet/DFD 2210 3535 mch@dfd.dk
Pia Jensen Restaurant No. 76 4081 6141 post@no76.dk
Anja Kibsgaard Salling 9816 0000 aki.aalborg@salling.dk
Mette Mikkelsen Siemens 2492 5503 mette-mikkelsen@siemens.com
Henrik Hedegaard Siemens 2969 3388 edegaard.henrik@siemens.com
Mikkel Marcussen Storm Advokatfirma 2022 7479 msm@stormadvokatfirma.dk
Rune Hyllested Storm Advokatfirma 2222 5524 rh@stormadvokatfirma.dk
Lise-Lotte Kristensen Weber 9936 3018 lkristensen@weberstephen.com
Søren Svendsen Aalborg Lufthavn 2058 6465 soren.svendsen@aal.dk
Thomas Bjuring Aalborg Pirates 2247 4449 tb@aalborgpirates.dk
Peter Boltau Aalborg Portland 2429 1472 peter.boltau@aalborgportland.com