before

Code of Care Task Force – København

Visionen

Væk fra kanten gennem virkelyst og samhørighed

Missionen

En lang række virksomhedsledere har, sammen med Københavns kommune, sat sig for at tage hånd om udfordrede mennesker, som står uden for arbejdsmarkedet. Code of Care Copenhagen udvikler actions, der skaber nye veje ind i jobbet, bakker op om Jobcenterets arbejde, sikrer arbejdskraft til virksomhederne og giver en hånd i ryggen på mennesker med psykiske, fysiske eller sociale udfordringer i livet. Det tværgående samarbejde har udarbejdet en actionplan, som indebærer jobskabelse, events og matchmaking.

Antal etablerede jobs til udsatte på kanten af arbejdsmarkedet til dato

10 jobs


Medlemmer

Navn Virksomhed Telefon Email
Hans Henrik Bech Qvartz 2969 6929 hans.henrik.bech@qvartz.com
Jaap Postma You see 3094 8060
Jeanette Aaen Illum 2780 9184 jeanette.aaen@illum.dk
Søren Skovdal Rasmussen Kort og godt 2468 4436
Peter Haaber Zleep Hotel 5157 8700 ph@zleephotels.com
Dorthe Petersen Meyers Madhus 2258 0214 dope@lmfood.dk
Louise Sjøntoft NCC 6023 7655 loh@ncc.dk
Ebbe Korsgaard Beyond Coffee 6966 6520 ebbe@beyondcoffee.com
John Pedersen Operate 2616 8029 jp@operate.dk
Thor Thorøe Social Foodies 3552 3537 thor@socialfoodies.dk
Anna Kamperlund Kammeradvokaten 2510 0505 apr@kammeradvokaten.dk
Feras Sbeihi KHRS 2892 3739 fs@khrs.dk
Nana KHRS
Miki Guberinic DanRen Bogdol 9189 2265 mgu@danrenbogdol.dk
Mikkel Hove Rengøringsservice Danmark 2555 1418 mh@rs-dk.dk
Anne Skare Nielsen Future Navigator 6179 9002 anne@futurenavigator.dk
Anders Berggreen ByAcre 6011 2102 ab@byacre.com
Jakob Gaard Nielsen Entree 5355 5863 jakob@entreecph.com
Yael Michelle Elbaum Bassan Copenhagen Bicycles 6128 9436 yp@copenhagenbicycles.dk
Rasmus Juul-Nyholm Cobblestone 7022 2215 rjn@cobblestone.dk
Michael S. Larsen CG Jensen 2170 9644 msl@cgjensen.dk
Patrick Storgaard JYSK 7218 4190 smdk0019@stores.jysk.com
Camilla Schwalbe Sivil 5376 1360 Camilla@sivil.dk
Dorte Witting MASH Steakhouse 3063 6524 dw@cphc.dk
Dorte Dinesen Tivoli